Fenomen klocków LEGO polega z jednej strony na pewnego rodzaju prostocie, a z drugiej na niekończących się właściwie możliwościach. Przykładem mogą być tematyczne serie Star Wars, które cieszą się ogromną wartością kolekcjonerską czy też cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem LEGO Harry Potter. Doskonale wykonane klocki pozwalają tworzyć zupełnie nowe światy, wprowadzając dziecko w sam środek fantastycznych zdarzeń i pozwalając mu po swojemu reżyserować konkretne sytuacje. Seria klocków o Harrym Potterze to prawdziwa gratka dla miłośników powieści o nastoletnim czarodzieju i źródło wspaniałej zabawy. Jakie serie mamy do dyspozycji?

Szkoła Magii i Czarodziejstwa

Miłośnicy Harrego Pottera z pewnością zachwycą się możliwością posiadania swojego prywatnego zamku w postaci Hogwartu. W tym pięknym budynku mieści się słynna Szkoła Magii i Czarodziejstwa. Sama budowla skrywa w sobie wiele intrygujących tajemnic. Zestaw klocków składa się z ponad sześciu tysięcy elementów. Otrzymujemy również 21 mini figurek, które pozwolą dzieciom zanurzyć się w fantastyczny świat młodych adeptów magii. Zachwycająca precyzja pozwoli dzieciom odtworzyć zamek z najdrobniejszymi szczegółami. Dzieci będą mogły samodzielnie skonstruować piękną wieżę zegarową i poszczególne pomieszczenia zamku. Samo konstruowanie będzie fantastyczną zabawą, nie wspominając o zanurzeniu się w magicznym świecie po stworzeniu wspaniałej budowli. Warto dodać, że zestaw nawiązuje tak naprawdę do wszystkich części Harrego Pottera. Będziemy mogli zatem udać się do różowego gabinetu Dolores Umbridge, ale również udać się do słynnej chatki Hagrida.

Wizyta w wiosce Hogsmeade

Bez wątpienia jest to zestaw, który powinien znaleźć się w domu każdego entuzjasty Harrego Pottera. O wizycie w Hogsmeade marzył każdy uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Wyprawy do tej cudownej wioski były zapowiedzią świetnej zabawy. W zestawie znajduje się słynne Miodowe Królestwo oraz słynny pub Pod Trzema Miotłami, w którym będzie można skosztować kremowego piwa. To pięknie wykonany zestaw, który daje dzieciom spore pole do popisu i niekończące się możliwości beztroskiej zabawy w magicznej wiosce.