Lego z uniwersum Harry’ego Pottera to obecnie jeden z najpopularniejszych zestawów tego skandynawskiego producenta. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Harry Potter należy już do grona kultowych bohaterów nie tylko w kategorii literatury młodzieżowej. Ogromnym plusem klocków z tej serii jest to, że te prezentują różne poziomy trudności, jeśli chodzi o ich układanie. Dlatego bez trudu znajdziemy te klocki przeznaczone dla dzieci, jak i te, które większą frajdę sprawią dorosłym, Czym jeszcze cechuje się Lego harry potter, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! ?

Magia czarodziejów

Seria klocków Lego oparta na uniwersum Harry’ego Pottera skupia się przede wszystkim na wybranych chwilach z Hogwartu. W zestawach pojawiają się więc zajęcia z wróżbiarstwa, atak na Norę, wizyta w Hogsmeade, spotkanie z Puszkiem i inne znane z książek J.K. Rowling sceny. Poza tym możemy zdecydować się na zakup pełnego detali zamku Hogwart, ulicy Pokątnej czy wybrać jeden z zestawów kolekcjonerskich. Do tej kategorii zaliczają się tak zwane ikony Hogwartu, jak Hedwiga czy Feniks.

Harry, Ron, Hermiona i inni

W zestawach poza znanymi scenami oraz budynkami pojawiają się oczywiście i kultowi bohaterowie. W modelach natrafimy nie tylko na Harry’ego, Rona i Hermionę, ale i Hagrida, Dumbledore’a czy Voldemorta. Zestawy posiadają też odłączane meble, co pozwala na powiększenie naszej przestrzeni do zabawy lub dołączenie do jednego modelu innych. To świetna i pełna detali seria, która sprawi radość nie tylko miłośnikom Harry’ego Pottera.

 

Czym charakteryzują się zestawy Lego w świecie Harry’ego Pottera:

– to świetnie wykonane zabawki o różnych rozmiarach i poziomach trudności,

– sprawią przyjemność nie tylko dzieciom, ale i dorosłym,

– pojedyncze produkty można ze sobą łączyć,

– jedna z najpopularniejszych serii wśród klocków Lego,

– ogrom odniesień do książek i filmów ze świata Harry’ego Pottera,

– realistyczne i bogato zdobione detale,

– niemała gratka dla fanów klocków i uniwersum Harry’ego Pottera.